Kontakt

505 17 23 23 lub 505 17 32 33

email: biuro@mbprojekt.eu

Dlaczego myjki cisnieniowe Kranzle?

Zapraszamy do artykułu opisującego czym kierować się przy wyborze myjki ciśnieniowej

Głowica pompy myjki Kranzle:

Głowica pompy jest wykonywana przez firmę Kranzle w zakładzie w Illertissen ze specjalnego gatunku kutego mosiądzu, co gwarantuje bardzo wysoką żywotność urządzeń cisnieniowych Kranzle.

 

 

 

Silniki wolnobieżne:

Z wyjątkiem niewielu urządzeń we wszystkich maszynach cisnieniowych wbudowywane są wolnobieżne, bardzo ciche i trwałe 4-biegunowe silniki elektryczne z 1.400 obr./min. Mniejsze obroty oznaczają w rezultacie redukcję prądu rozruchowego, hałaśliwości oraz zużycia.

 

 

Nurniki pomp z powłoką ceramiczną:

Wszystkie myjki ciśnieniowe  Kranzle są wyposażone w nurniki pomp wykonane ze stali szlachetnej z powłoką ceramiczną. Kombinacja dobrej przewodności cieplnej stali szlachetnej z dużą odpornością na zużycie ceramiki w istotny sposób zwiększa ich żywotność.

 

 

Zabezpieczenie przed pracą na sucho:

Wszystkie myjki wysokociśnieniowe wyposażone są w uszczelnienia z tkaniny oraz pierścień teflonowo-grafitowy  na każdym nurniku pompy. Doskonałe właściwości ślizgowe teflonu-grafitu zmniejszają opory tarcia i w ten sposób temperaturę w urządzeniu. Z tego powodu urządzenia te mogą dłuższy czas pracować bezawaryjnie bez dopływu wody = bezpieczeństwo pracy na sucho.
 

 

Tryb obejścia:

Wszystkie myjki ciśnieniowe przełączają się przy zamykaniu pistoletu z bezpiecznym rozłączaniem na obejściowy tryb pracy ze zredukowanym ciśnieniem. Dzięki ciśnieniu resztkowemu ok. 10 bar woda jest wtłaczana do obiegu. Pompa i napęd będą odciążone, co prowadzi do znacznego wydłużenia żywotności i oszczędności energii. Urządzenia z dodatkowym oznaczeniem TS (TOTAL-STOP) wyłączają w takim przypadku silnik nawet zupełnie.
 

 

Regulacja ciśnienia i ilości środka myjącego:

We wszystkich  myjkach ciśnieniowych Kranzle ciśnienie robocze, a tym samym ilość wody, może zostać nastawiona dokładnie do każdorazowego zadania czyszczącego w sposób bezstopniowy.

 

 

 

Manometr ze stali szlachetnej:

Wszystkie myjki ciśnieniowe Kranzle są wyposażone w duże i przejrzyste, glicerynowo tłumione manometry ze stali szlachetnej.

 

 

 

Komora spalania:

Rozwinięta od podstaw na nowo przez firmę Kränzle komora spalania zaprojektowana jest na profesjonalne obciążenie długotrwałe, a doskonały termiczny współczynnik sprawności gwarantuje niskie zużycie oleju opałowego i niewielkie emisje.

 


Regulowana moc palnika:
Ogrzewane olejem urządzenia Kranzle-therm (wyjątek therm CA/C) są wyposażone w cyfrowy termostat, który umożliwia obecnie pracę w dwóch trybach. Tryb pracy 2 ma w porównaniu do trybu pracy 1 tę zaletę, że temperatury, jeśli już parametry są określone utrzymują się na poziomie +/- 1°C. Jest to szczególnie wymagane przy pracy z obniżonym zużyciem wody i w niskich temperaturach, jak np. przy myciu zwierząt (oczywiście muszą być przy tym przestrzegane przepisy bezpieczeństwa). Wszystkie ostatnio wybrane wartości pozostają zapamiętane w termostacie.

Tryb 1: Regulacja za pomocą  termostatu
Wartość zadana temperatury w °C może być wstępnie ustawiona za pomocą klawiszy (+ -). Termostat mierzy temperaturę wody na wyjściu spirali grzewczej i włącza lub wyłącza palnik na podstawie zadanych wartości. Zmierzona w °C temperatura wody jest wyświetlana jest na wskaźniku.

Tryb 2: Moc palnika
Moc palnika w % może być wstępnie wybrana za pomocą klawiszy (+ -). Palnik jest na podstawie zadanych wartości włączany i wyłączany z określoną częstotliwością. Temperatura wody na wyjściu spirali grzewczej mierzona jest i wyświetlana w °C na wyświetlaczu (Ist). Temperatura wynika przy tym z aktualnie ustawionej wydajności tłoczenia (ciśnienia) oraz podanej na wyświetlaczu mocy palnika.

Pakiet bezpieczeństwa:
Rozwinięty przez firmę Kränzle nowego rodzaju pakiet bezpieczeństwa obejmuje kilka komponentów, które sprawdziły się już milionkrotnie w innych myjkach cisnieniowych  Kranzle.

 

 

 

Zawór regulacji ciśnienia:
Do bezstopniowej regulacji ilości i ciśnienia wody oraz bezciśnieniowego trybu pracy obejściowej.

Zawór bezpieczeństwa:
Chroni maszynę przed niedopuszczalnie wysokim nadciśnieniem.